Kanver | Kan Bağış Uygulaması

Her Damla Kan bir Can!

Tüm Dünyada ve ülkemizde kan bağışı oldukça önemlidir. Her yıl binlerce insan, trafik kazası, iş kazası, ev kazaları, küçük kazalar ya da hastalık sonucunda kan kaybı yaşayabiliyor ve kan ihtiyacı doğabiliyor. Buna karşılık yapılan araştırmalar, yaklaşık 78 milyon insanın yaşadığı Türkiye’de yıllık kan bağış oranının, nüfusun %2′i kadar olduğunu gösteriyor. Bu oran diğer ülkelerde %6 seviyelerindedir. Kan bağışı, kan bekleyen binlerce insanın hayatını kurtarmanın yanı sıra, bağış yapan kişinin sağlığını da pozitif yönde etkiliyor. İnsanların ihtiyaç duyduğu kan bulunamadığı zaman ölümler olabilmektedir. Çoğu zaman da istenilen kan ve miktarı bulunamamaktadır.

Ülkemizde kan bağış oranının bu kadar düşük olması nedeniyle Mbosoft olarak bir sosyal sorumluluk projesi ile “Kanver” mobil uygulamasını hayata geçirdik. Kanver uygulaması ile acil ihtiyaç sahibi kişilerin öncelikle yakın çevresindeki/konumundaki (0-100 km) bağışçılarla iletişime geçilerek kan ihtiyacının karşılanması amaçlanıyor. Bunun yanında bağış sayısının artırılması ve Türkiye’ de gönüllü kan bağışlarına teşvik edilmesi planlanıyor.

YASAL UYARI

- Kanver uygulamasının başta Kızılay olmak üzere devlet kurumları ile bir ilişkisi bulunmamakla birlikte Mbosoft olarak tamamen sosyal sorumluluk projesi kapsamında hayata geçirilmiştir.

- Kan bağışı bir gün sizin yada en yakınınızdakilerin de temel ihtiyacı olduğu için uygulamanın bu amaca yönelik kullanılması hem insaniyet hem de bir vatandaşlık görevidir.

- Uygulama mantığı içerisinde Bağışçı olmak isteyen katılımcılarımıza acil ulaşım sağlanması amacıyla telefon numaraları sistemde kayıt edilmekte ve konuma göre arama yapıldığında bağışçılar listelenmektedir. Bu numaraların amacı dışında ve farklı şekillerde kullanımı hem kişilerin özel hayatlarına müdahale hem de uygulamanın temel amacı olan yardımlaşma ve kan bağışı anlayışına ve etiğe aykırı bir davranıştır. Bu tür davranışlar sergileyen kullanıcılar için yasal prosedürler işletilecek, haklarında suç duyurusunda bulunulabilecektir.

- Uygulamayı başta kendiniz olmak üzere birgün ihtiyacı olabileceğini düşündüğünüz sevdikleriniz için de kullanabilir, diğer insanların da bağışçı olmalarını teşvik etmek amacıyla tavsiye edebilirsiniz.

Teşekkürler

{{ reviewsOverall }} / 5 Kullanıcı (0 oy)
Hizmet Kalitesi
Teslim Süresi
Satıcı İletişimi
Fiyat Politikası
Değerlendirmeler Giriş yap
Sırala:

İlk yorum yazan siz olun.

User Avatar User Avatar
Onaylı Üye
/ 5
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}

GET THE BEST DEALS IN YOUR INBOX

Don't worry we don't spam

Düşüncelerinizi önemsiyoruz!
Share on Google+
Instagram

Leave a reply

Lütfen Açılır Pencere'yi kontrol edin.
Karşılaştırılan ürünler
  • Total (0)
Karşılaştır
0