Yükleniyor..

Kanver | Kan Bağış Uygulaması

Kanver | Kan Bağış Uygulaması

Her Damla Kan bir Can!

Tüm Dünyada ve ülkemizde kan bağışı oldukça önemlidir. Her yıl binlerce insan, trafik kazası, iş kazası, ev kazaları, küçük kazalar ya da hastalık sonucunda kan kaybı yaşayabiliyor ve kan ihtiyacı doğabiliyor. Buna karşılık yapılan araştırmalar, yaklaşık 78 milyon insanın yaşadığı Türkiye’de yıllık kan bağış oranının, nüfusun %2′i kadar olduğunu gösteriyor. Bu oran diğer ülkelerde %6 seviyelerindedir. Kan bağışı, kan bekleyen binlerce insanın hayatını kurtarmanın yanı sıra, bağış yapan kişinin sağlığını da pozitif yönde etkiliyor. İnsanların ihtiyaç duyduğu kan bulunamadığı zaman ölümler olabilmektedir. Çoğu zaman da istenilen kan ve miktarı bulunamamaktadır.

Ülkemizde kan bağış oranının bu kadar düşük olması nedeniyle Mbosoft olarak bir sosyal sorumluluk projesi ile “Kanver” mobil uygulamasını hayata geçirdik. Kanver uygulaması ile acil ihtiyaç sahibi kişilerin öncelikle yakın çevresindeki/konumundaki (0-100 km) bağışçılarla iletişime geçilerek kan ihtiyacının karşılanması amaçlanıyor. Bunun yanında bağış sayısının artırılması ve Türkiye’ de gönüllü kan bağışlarına teşvik edilmesi planlanıyor.

Bu uygulama ilginizi çekti mi?

İşinizi internete taşımak, mobil uygulamalarla tüm dünyaya açılmak istiyorsanız yerli girişimi destekleyen kampanyalı fiyatlarımızdan yararlanma fırsatını kaçırmayın!

Bir cevap yazın

Web sitemizdeki deneyimlerinizi geliştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu web sitesine göz atarak, çerezleri kullanmamızı kabul edersiniz.